SİVAS 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ TEMEL ATMA
 
        Sivas 112 Acil Çağrı Merkezi temel atma töreni Cuma günü (7 Haziran 2013) yapılmıştır. Kardeşler Mahallesi'nde düzenlenen törene Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Tarım Eski Bakanı Musa Demirci, Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin, Ali Turan, Valimiz Zübeyir Kemelek, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katılmıştır.
 
 
 
 
                                                                                                SİVAS 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNE İL ÖZEL İDARE KATKILARI
 
Sivas 112 Acil Çağrı Merkezine arsa bulma, proje, ihale ve inşaat aşamaları Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Salih AYHAN’ın  gözetiminde gerçekleşmiştir. İl  Özel İdare her zaman Merkezimize teknik personel desteği sağlamaktadır. Binanın geçici kabulünden günümüze Bina güvenliği İl Özel İdaresi bekçileri tarafından sağlanmaktadır. Binamız bahçesi için İl Özel İdaresi bir personel görevlendirmiştir.
Merkezimizin hizmetlerinde kullanılmak üzere bir araç İl Özel İdaresi tarafından tahsis edilmiştir. İhtiyaç oldukça geçici araç tahsisi de yapılmaktadır.
112 Acil Çağrı Merkezimizin elektrik, telefon, internet vb. cari giderleri ve mefruşat, demirbaş, bakım-onarım vb. giderleri İl Özel İdaresine aktarılan ödeneklerden karşılanmaktadır.